Vrau me mbidozë heroine drejtorin e Google, 6 vite burg prostitutës

Publikuar tek: bota, më 19:54 26-05-2015 Vrau me mbidozë heroine drejtorin e Google, 6 vite burg prostitutës

Një prostitutë e akuzuar për vrasjen me mbidozë heroine të drejtorit ekzekutiv të Google në jahtin e tij, u shpall fajtore dhe u dënua me 6 vite burg.

Alix Tichelman, 27 vjeçarja prostitutë e klasit të lartë i kishe injektuar babait të 5 fëmijëve mbidozë heroine në nëntor të vitit 2013 dhe më pas ishte larguar nga jahti i tij, pa kërkuar ndihmë pasi Timothy Hayes ra pa ndjenja.

Hayes e kishte ftuar edhe disa herë të tjera prostitutën, me të cilën kishin patur marrëdhënie intime dhe kishin konsumuar drogë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012692928314209
array(1) { ["section"]=> string(72) "vrau-me-mbidoze-heroine-drejtorin-e-google-6-vite-burg-prostitutes-12029" }