Vrau me thikë 15-vjeçarin në Durrës, gjykata jep vendimin për Devid Lalën

Publikuar tek: aktualitet, më 09:32 05-03-2018 Vrau me thikë 15-vjeçarin në Durrës, gjykata jep vendimin për Devid Lalën

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën “arrest me burg” për Devid Lalën, i cili vrau me thikë bashkëmoshatarin e tij, Anxhelo Gjokozaj.

Mësohet se 17-vjeçari ndodhet në gjendje të rënduar psikologjike. Në seancën gjyqësore në Gjykatën e Durrësit 17-vjeçari ka pranuar krimin dhe ka shfaqur pendesë. Masa për Lalën është dhënë ditën e djeshme në një seancë me dyer të mbyllura.

Devid Lala qëlloi me thikë për vdekje 15-vjeçarin Anxhelo Gjokozaj. Ngjarja ndodhi në gjiimnazin “Sami Frashëri” në Durrës. Sipas dëshmisë së dhënë nga Lala, dy minorenët nuk kishin ndonjë konflikt mes tyre, por është shprehur se kishin antipati.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rëndë në Tepelenë, mbërrin i vdekur në spital një 10-vjeçar, dyshimet e para
11 kabina elektrike pa energji në Fier, gabimi që bënë punonëtorët e skrapit në mesnatë »
Article Logic
Execution time: 0.010495901107788
array(1) { ["section"]=> string(79) "vrau-me-thike-15-vjecarin-ne-durres-gjykata-jep-vendimin-per-devid-lalen-112230" }