Vrau me thikë 32-vjeçaren shqiptare në Angli, dënohet me burgim të përjetshëm autori (Foto-Emri)

Publikuar tek: bota, më 19:29 26-10-2017 Vrau me thikë 32-vjeçaren shqiptare në Angli, dënohet me burgim të përjetshëm autori (Foto-Emri)

Një emigrant 28-vjeçar është dënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykata Blackfriars Crown në Britaninë e Madhe për vrasjen e një 32-vjeçareje me origjinë nga Shqipëria.

Noor Mohammad qëlloi me thikë për vdekje 32-vjeçaren Romina Kalaci, e cila ishte punonjëse seksi në Britaninë e Madhe, pas largimit nga Italia.

swfwe4trwe4gt3egh3h3h.jpg

Kalaci u qëllua për vdekje në shtëpinë e klientit të saj Mohammad në darën 29 maj. Policia e gjeti trupin e saj të pajetë në dhomë në Kilburn të Londrës ndërsa autori u arrestua disa ditë më pas.

Në Itali ajo punonte si kamariere në Caffè Randrè. Prindërit dhe vëllai i saj banojnë në Mezzolombardo.

gfergt3e4ftr4g.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Instagrami me risi, video live me miqtë, ja si funksionon
Arabia Saudite i jep nënshtetësi humanoidit robot Sofia »
Article Logic
Execution time: 0.012243986129761
array(1) { ["section"]=> string(99) "vrau-me-thike-32-vjecaren-shqiptare-ne-angli-denohet-me-burgim-te-perjetshem-autori-foto-emri-97341" }