Vrau me thikë në zemër 34-vjeçarin në Durrës, Arbër Kote nuk pranohet në paraburgimin e Durrësit

Publikuar tek: aktualitet, më 21:39 22-09-2020 Vrau me thikë në zemër 34-vjeçarin në Durrës, Arbër Kote nuk pranohet në paraburgimin e Durrësit Idajet Dulla

Arbër Kote i akuzuari kryesor për vrasjen e Idajet Dullën, nuk është pranuar në paraburgimin e Durrësit.

Bëhet me dije se ai nuk është pranuar për shkaka se babai i tij Arbër Kote ka qenë drejtor i këtij institucioni të vuajtjes së dënimit dhe është konsideruar si konflikt interesi.

Mësohet se 26-vjeçari Kote do të qëndrojë në burgun e Fushë-Krujës deri në përfundim të gjykimit.

Kujtojmë që më 19 shtator Arbër Kote, shoferi i një autobusi që transportote punonjësit e fasonerisën qëlloi me thikë duke lënë të vdekur furnizuesin e një marketi Idajet Dullën 34-vjeç.

Pas ngjarjes mamaja dhe bashkëshortja e tij dërguan me urgjencë në spital, por 34 vjeçari nuk mundi të mbijetojë.

Në dëshmijnë e tij Kote është shprehur se e ka qëlluar për t’u vetëmbrojtur.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012670993804932
array(1) { ["section"]=> string(102) "vrau-me-thike-ne-zemer-34-vjecarin-ne-durres-arber-kote-nuk-pranohet-ne-paraburgimin-e-durresit-221294" }