Vrau një burrë dhe një grua me thikë në Londër, ekzekutohet vrasësi, identifikohet si terrorist (DETAJE)

Publikuar tek: bota, më 07:14 30-11-2019 Vrau një burrë dhe një grua me thikë në Londër, ekzekutohet vrasësi, identifikohet si terrorist (DETAJE) Forcat speciale angleze

Autoritetet angleze eliminuan dhe identifukuan më pas agresorin që vrau dje me thikë një burrë dhe një grua me thikë mesditën e djeshme në urën e Londrës.

Vrasësi është identifikuar si Usman Khan, 28 vjeç nga Pakistani. Sipas informacioneve, ai ishte dënuar në 2012 për ‘’ të akteve terroriste’’, ndërsa në 2018 së bashku me 8 persona të tjerë po planifikonte vendosjen e disa bombave në Qendrën e Këmbimit Valutor të Londrës.

Khan kishte ngritur një kamp stërvitor për forcat terroriste në Pakistan.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012336015701294
array(1) { ["section"]=> string(107) "vrau-nje-burre-dhe-nje-grua-me-thike-ne-londer-ekzekutohet-vrasesi-identifikohet-si-terrorist-detaje-187856" }