Vrau një oficer dhe plagosi 2 persona të tjerë, arrestohet 29-vjeçari në SHBA

Publikuar tek: bota, më 17:42 20-05-2019 Vrau një oficer dhe plagosi 2 persona të tjerë, arrestohet 29-vjeçari në SHBA

Një 29-vjeçar në Alabama të Amerikës, i akuzuar për vrasjen e një oficeri policie dhe plagosjen e dy personave të tjerë, u arrestua ditënm e sotme pas një aksioni policor masiv.

Në pranga është vënë shtetasi Grady Uayne Uilkes i cili tashmë është në kushtet e paraburgimit.

Uilkes akuzohet se ka vrarë një oficer policie, një krim ky i rëndë në  Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas shefit të policisë, i dyshuari kishte ikur në këmbë pas të shtënave që lanë të vdekur oficerin.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021163940429688
array(1) { ["section"]=> string(83) "vrau-nje-oficer-dhe-plagosi-2-persona-te-tjere-arrestohet-29-vjecari-ne-shba-165022" }