Vrau të riun me ngjyrë, ish-polici amerikan do të përballet me Jurinë e Madhe, rrezikon burgim të përjetshëm

Publikuar tek: bota, më 17:42 08-06-2015 Vrau të riun me ngjyrë, ish-polici amerikan do të përballet me Jurinë e Madhe, rrezikon burgim të përjetshëm

Avokatja e të riut me të paarmatosur Walter Scott që u vra nga ish-efektiv i policisë amerikane në datën 4 prill, ka dorëzuar të hënën në Gjykatën e Lartë akuzën për vrasje.

Ish-oficeri i policisë së Charlestonit, Michael Slager, do të përballet me Jurinë e Madhe dhe sipas avokates Scarlett Wilson, ai rrezikon 30 vjet burg deri në dënim me burgim të përjetëshëm pa mundësinë e lirimit me kusht.

Scott u vra në 4 prill pasi u ndalua nga ish-oficeri i policisë për një fener të thyer të makinës së tij. Ngjarja e cila u filmua me telefon nga një dëshmitar, tregon viktimën teksa vrapon për t’i ikur policit por qëllohet fatalisht në kurriz nga ky i fundit.

Juria e Madhe përbëhet nga 16 deri në 23 njerëz të cilët duhet të bashkëpunonjë me prokurorin gjatë procesit penal. Ajo ngrihet zakonisht vetëm për krimet serioze.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012603044509888
array(1) { ["section"]=> string(112) "vrau-te-riun-me-ngjyre-ish-polici-amerikan-do-te-perballet-me-jurine-e-madhe-rrezikon-burgim-te-perjetshem-13009" }