Vrau vajzën 6 muaj më parë, mediat australiane zbulojnë të shkuarën e errët të 49-vjeçarit shqiptar

Publikuar tek: aktualitet, më 14:18 09-12-2019 Vrau vajzën 6 muaj më parë, mediat australiane zbulojnë të shkuarën e errët të 49-vjeçarit shqiptar Petrit Lekaj me bashkëshorten dhe Sabrina Lekaj

Në korrik të këtij viti një ngjarje e rëndë tronditi opinionin publik në shqiptar dhe atë australian.

Një 49 vjeçar shqiptar,  Petrit Lekaj, vrau vajzën e tij 20 vjeçare Sabrina Lekaj, se kjo e fundit kishte dalë të festonte me shoqërinë në një nga club-et e natës, në Adelaide të Australisë.

Pas seancave në Gjykatë, Lekaj pranoi krimin dhe autoritetet vendosën që ai t'i nënshtrohej një kontrolli psikiatrik.

Ndëkohë, vetëm 6 muaj pas ngjarjes së rëndë, gazetat australiane kanë nxjerrë në dritë detaje të reja mbi të shkuarën e shqiptarit.

Sipas ‘Adelaide Noë’, Lekaj është një person me një të shkuar të errët kriminale. Ai ishte dënuar për trafik heroine dy dekada më parë.


Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071558952331543
array(1) { ["section"]=> string(105) "vrau-vajzen-6-muaj-me-pare-mediat-australiane-zbulojne-te-shkuaren-e-erret-te-49-vjecarit-shqiptar-188870" }