Vret mbrëmë të riun me thikë në Elbasan, sot arrestohet në flagrancë autori (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:57 27-05-2017 Vret mbrëmë të riun me thikë në Elbasan, sot arrestohet në flagrancë autori (EMRI)

Vrau me thikë Renald Pulakun me thikë, arrestohet autori.

Specialistët  e Sektorit për Krimet e Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Edvin  Gjini, 38 vjeç banues në Elbasan.

Arrestimi i tij u bë pasi  në lagjen “Haxhias” në vendin  e quajtur “Kryqëzimi i Lazarenëve”,  gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka plagosur me thikë, shtetasin Renald Pulaku  39 vjeç banues në Elbasan, i cili ka gjetur vdekjen në spitalin e Traumës në  Tiranë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Vrasja me dashje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja  pa leje  e  armëve të ftohta” parashikuar nga nenet 76 dhe 279 të Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Terror në zyrën e Gjendjes Civile, ç’po ndodh në këto momente në Burrel
“Qark i mbyllur” në Tiranë, Berishës i gjenden rreth 500 kg kanabis në banesë (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.012655973434448
array(1) { ["section"]=> string(85) "vret-mbreme-te-riun-me-thike-ne-elbasan-sot-arrestohet-ne-flagrance-autori-emri-80173" }