Vrima e ozonit mbi Antarktidë po "shërohet"

Publikuar tek: bota, më 23:52 30-06-2016 Vrima e ozonit mbi Antarktidë po

Zgjerimi i shtresës së ozonit për disa vite me radhë ka shfaqur shqetësim te shkencëtarët por tashmë duket se çdo gjë po shkon drejt përmirësimit.

Sipas të dhënave të fundit satelitore, vrima gjigande mbi Antarktidë po zvogëlohet dhe zhdukja e shtresës mbrojtëse të planetit tonë po zvogëlohet.

Vrima e ozonit mbi Antarktidë tashmë është 10 milion kilometra katror, më e vogël sesa ishte në vitin 2000, pak a shumë sa sipërfaqja e Indisë. Por shkencëtarët shprehen se një përmirësim i plotë nuk do të ndodhë deri në vitin 2050.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011685848236084
array(1) { ["section"]=> string(47) "vrima-e-ozonit-mbi-antarktide-po-sherohet-45103" }