Vriten 31 persona, sulmohet anija e emigrantëve në Detin e Kuq

Publikuar tek: bota, më 14:06 17-03-2017 Vriten 31 persona, sulmohet anija e emigrantëve në Detin e Kuq

31 persona janë vrarë, pas një sulmi që iu bë anijes me të cilën lundronin.

 

Ngjarja ndodhi në brigjet e Jemenit, mbrëmjen e së enjtes nga një helikopter pranë ngushticës Bab al-Mandeb. Lajmi është konfirmuar nga Organizata e Kombeve të Bashkuara, ndërsa një prej marinarëve tha se 80 refugjatë u shpëtuan pas incidentit.

Ende nuk dihet se kush e ka kryer sulmin, edhe pse koalicioni i udhëhequr nga Arabia është i njohur për fluturimet me helikopter Apache pranë ngushticës Bab al-Mandeb, që lidh Detin e Kuq me Gjirin e Adenit që mbart miliona fuçi naftë në ditë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013149976730347
array(1) { ["section"]=> string(67) "vriten-31-persona-sulmohet-anija-e-emigranteve-ne-detin-e-kuq-72238" }