Vriten tre liderët kryesorë të Al-Nusra

Publikuar tek: bota, më 22:14 08-09-2016 Vriten tre liderët kryesorë të Al-Nusra

Tre prej liderëve të rëndësishëm të grupimit terrorist Al-Nusra janë vrarë gjatë sulmeve ajrore, përfshi edhe themeluesin dhe emirin e Jabhat Fath al-Sham, Abu Hajr al-Homsi.

Sipas burimeve të pakonfirmuara në Twitter, Abo Omar Saraqb lideri i grupimit xhihadist salafist “Fatih AlSham” ka mbetur i vrarë gjatë sulmeve amerikane.

Sipas të njëjtave burime nga sulmet është vrarë edhe Abo Omar Alshami komandant i lartë i Al-Nusra. /Newsbomb.al/

uyrurur7757.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01304817199707
array(1) { ["section"]=> string(45) "vriten-tre-lideret-kryesore-te-al-nusra-52353" }