Vritet biznesmeni i njohur në Santorini, e djegin të gjallë brenda dhomës së hotelit (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 19:01 27-11-2020 Vritet biznesmeni i njohur në Santorini, e djegin të gjallë brenda dhomës së hotelit (FOTO)

Një nga hotelierët më të njohur të Santorini u gjet i vdekur mëngjesin e sotëm.

Sipas informacioneve nga zougla.gr, ky është biznesmeni Nikos Halaris, pronar i hotelit “Nikos Villas”.

Rreth orës 9 të mëngjesit, banorët e zonës thirrën Departamentin e Zjarrfikësve ndërsa panë tym nga brenda hotelit dhe konkretisht nga pritja. Kur mbërritën zjarrfikësit zbuluan se i vetmi vend ku kishte zjarr ishte në trupin e pronarit 69-vjeçar. Disa persona të identifikuar i kishin djegur trupin, ndoshta të gjallë.

Askush nuk mund ta dijë se çfarë ka ndodhur më parë dhe nëse autori ose autorët e krimit kanë goditur dhe më pas janë përpjekur të djegin 69-vjeçarin për tu zhdukur. Sidoqoftë, pjesa tjetër e hotelit nuk u shqetësua.

Çështja u konsiderua shumë serioze dhe për këtë arsye oficerët e policisë nga departamenti i vrasjeve do të shkojnë nesër në ishullin e bukur për të ndihmuar në hetimet.

Sipas informacionit, janë identifikuar disa gjurmë që mund të jenë gjak, por mbeten për tu identifikuar në laborator.

foto_1.jpg

foto_2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kreu i OBSH jep këshilla të vyera: Mos hiqni dorë nga gjimnastika as në karantinë, të paktën 30 minuta në ditë ecje ose vrap
Habit presidenti i Brazilit, tregon vendimin që do të marrë lidhur me vaksinimin anticovid »
Article Logic
Execution time: 0.0098741054534912
array(1) { ["section"]=> string(95) "vritet-biznesmeni-i-njohur-ne-santorini-e-djegin-te-gjalle-brenda-dhomes-se-hotelit-foto-229361" }