Vritet bosi i klanit ‘Kavaja’, blerësi kryesor i kokainës së grupeve shqiptare (EMRI-FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:51 04-01-2018 Vritet bosi i klanit ‘Kavaja’, blerësi kryesor i kokainës së grupeve shqiptare (EMRI-FOTO)

Davorin Baltiç 41 vjeç i njohur si një nga krerët e mafias ballkanike, është vrarë në Beograd, në një nga lagjet luksoze të kryeqytetit serb.

41-vjeçari malazez dhe kreu i klanit të Kotorrit ishte dhe një nga blerësit kryesorë të drogës të disa grupeve shqiptare.

Mediat malazeze dhe serbe dyshojnë se vrasja mund të jetë bërë për arsye hakmarrje pasi ekzistonte një pazar në lidhje me një ngarkesë kokaine prej 250 kilogramësh, e cila duhej të ndahej me disa grupe shqiptarësh dhe serbësh.

Krerët e këtij klani janë të lidhur me trafikantët shqiptarë të drogës, kontrabandës dhe trafiqeve njerëzore. Kavaç është një klan i fuqishëm nga Kotorri që është krijuar nga familja me të njëjtin emër, e cila preardhjen e ka shqiptare dhe dikur e ka pasur mbiemrin “Kavaja”.

26637641_10211739614187875_172458379_n.jpg

Screenshot_2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shishe kokës në lokal, përfundon në spital një person në Durrës
LAJM I FUNDIT/ Kapet një nga shqiptarët e arratisur në mënyrë spektakolare nga burgu në Greqi »
Article Logic
Execution time: 0.010957002639771
array(1) { ["section"]=> string(92) "vritet-bosi-i-klanit-kavaja-bleresi-kryesor-i-kokaines-se-grupeve-shqiptare-emri-foto-105407" }