Vritet gazetari, qëllohet me snajper gjatë raportimeve

Publikuar tek: bota, më 12:39 03-10-2016 Vritet gazetari, qëllohet me snajper gjatë raportimeve

Një gazetar holandez është qëlluar për vdekje me snajper  nga një person i cili dyshohet të jetë militant i ISIS.

 ‘BBC’ shkruan se vrasja ka ndodhur gjatë raportimeve mbi luftën në në qytetin libian, Sirte.

gazetari Jeroen Oerlemans 45 vjeç, u vra teksa ishte me një ekip që pastronte mina.

Ai u rrëmbye dhe u plagos në Siri në vitin 2012 bashkë me fotografin britanik John Cantlie, por u la i lirë një javë më vonë.

Cantile u rrëmbye përsëri dhe besohet të jetë ende peng i ISIS.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.062274932861328
array(1) { ["section"]=> string(59) "vritet-gazetari-qellohet-me-snajper-gjate-raportimeve-54925" }