Vritet komandanti i FNSH, Çako, Çipa e Qato nisen drejt Shkodrës, rrethohet autori

Publikuar tek: aktualitet, më 19:25 03-10-2015 Vritet komandanti i FNSH, Çako, Çipa e Qato nisen drejt Shkodrës, rrethohet autori Foto nga vendngjarja

Menjëherë pas vrasjes së Komandantit të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë në Shkodër, Simon Gjetës, Drejtori i përgjithshëm i Policisë së shtetit, zëvendësdrejtori dhe drejtori i përgjithshëm i Sigurisë Publike janë nisur me urgjencë drejt Shkodrës.

Haki Çako, Ardian Çipa dhe Altin Qato kanë shkuar në vendngjarje ku pritet arrestimi i autorit që sipas informacioneve gjendet i fshehur në banesë. Efektivët kanë marrë urdhër të ndërhyjnë me forcë për arrestimin e Ruzhdi Aishtës.

Komandanti i FNSH vdiq gjatë një aksioni për arrestimin e Ruzhdi Aishta i cili disa minuta më parë kishte plagosur 21 vjeçarin  Besar Sherbela. Forcat RENEA janë angazhuar për kapjen e autorit i cili prej disa vitesh ka ardhur të jetojë në Oblik të Shkodrës. Dyshohet se është person me probleme mendore. 

Lexo edheVritet komandanti i FNSH në Shkodër, shkoi të arrestonte autorin që plagosi 21 vjeçarin

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lajm i fundit/ Vritet komandanti i FNSH në Shkodër, shkoi të arrestonte autorin që plagosi 21 vjeçarin
Përfundon derbi i parë Partizani- Tirana, rezultati: 1-0 (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012670993804932
array(1) { ["section"]=> string(85) "vritet-komandanti-i-fnsh-cako-cipa-e-qato-nisen-drejt-shkodres-rrethohet-autori-22265" }