Vritet lideri i ISIS për Pakistanin dhe Afganistanin, Hafiz Saeed

Publikuar tek: bota, më 20:37 12-08-2016 Vritet lideri i ISIS për Pakistanin dhe Afganistanin, Hafiz Saeed

Mediat ndërkombëtare raportojnë se sulmet e aleancës kanë vrarë një prej kokave të Shtetit Islamik, Hafiz Saeed.

Njoftimin e ka dhënë amasadori i Afganistanit në Pakistan, duke thënë se lideri i ISIS është vrarë gjatë korrikut nga sulmet ajrore aemrikane në Achin, Afganistan. Ai kontrollonte celulat e ISIS në qy shtetet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Papa Françesku viziton një grup ish- prostitutash, ndër to dhe vajza shqiptare
Alarmante: 1 në 4 persona do infektohet me virusin Zika deri në fund të 2016-ës »
Article Logic
Execution time: 0.011703014373779
array(1) { ["section"]=> string(70) "vritet-lideri-i-isis-per-pakistanin-dhe-afganistanin-hafiz-saeed-49583" }