Vritet në atentat deputeti i parlamentit çeçen (Pamje të rënda)

Publikuar tek: bota, më 13:11 28-08-2017 Vritet në atentat deputeti i parlamentit çeçen (Pamje të rënda)

Një deputet i parlamentit në Çeçeni është vrarë tre ditë më parë në një atentat me armë zjarri teksa po udhëtonte me makinën e tij.

Mukhmad Askhabov ishte duke udhëtuar me makinë në kohën kur një automjet tjetër i afrohet nga krahu i majtë dhe e qëllon me armë zjarri. Makina më pas përplaset me një shtyllë buzë rrugës.

sdgfrerg3e45gt4g4g.jpg

Askhabov ishte deputet i Partisë Komuniste.

Lidhur me ngjarjen ka folur edhe kreu i Republikës Çeçene, Ramzan Kadyrov, i cili tha se ishte i shokuar. Sipas Kadyrov vrasja nuk është politike dhe nuk ka lidhje me terrorizmin. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përmbytjet katastrofike në Sierra Leone, shkon në 1 mijë numri i viktimave
Shpërthen hepatiti A, 14 të vdekur në këtë qytet »
Article Logic
Execution time: 0.012515068054199
array(1) { ["section"]=> string(67) "vritet-ne-atentat-deputeti-i-parlamentit-cecen-pamje-te-renda-90417" }