VRITET në Holandë FESTIM LATO, presidenti i vetëshpallur i Çamërisë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:25 21-07-2019 VRITET në Holandë FESTIM LATO, presidenti i vetëshpallur i Çamërisë

Festim Lato, presidenti i vetëshpallur i Çamërisë,  është vrarë në Holandë.

Lajmi është konfirmuar për mediat nga familjarët.  Sakaq, më herët ishin miqtë e tij ata që kanë shkruar në rrjetet sociale se Lato është ekzekutuar nga shërbimi sekret grek.

"Në Holandë iu bë atentat presidentit të Republikës së Çamërisë z. Festim Lato. Për atentatin e Festim Latos, sot familjen Lato në Vlorë e njoftoi Policia Holandeze. Me këtë rast Qeveria e Republikës së Çamërisë, me në krye Kryeministri Ali Aliu, është shumë e pikëlluar, dhe i shpreh ngushëllime Familjes Lato nga Vlora, miqëve dhe shkove të tij. Vrasja e Presidentit të Republikës së Çamërisë, z. Festim Lato është vrasje me motive politike. Festim Lato është heroi i parë i Republikës së Çamërisë. Festim Lato, dritë tu bëftë gjaku o trim! Çamëria është gjaku ynë që s´falet! Lavdi që të patëm!”, thuhet në komunikatën e Kryeministrit të Republikës së Çamërisë, Ali Aliu", është ky mesazhi i shpërndarë nga kryeministri i vetëshpallur i Çamërisë.

Ndërkohë në profilin e tij në Facebook, shumë miq kanë shprehur ngushëllime.

ppappapa.jpg

ppaaaaa.jpg

 

llll.jpg

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007565975189209
array(1) { ["section"]=> string(73) "vritet-ne-holande-festim-lato-presidenti-i-veteshpallur-i-camerise-172851" }