Vritet në Kanada koka e mafies italiane, Rocco Sollecito

Publikuar tek: bota, më 15:55 27-05-2016 Vritet në Kanada koka e mafies italiane, Rocco Sollecito

Bosi i mafias italiane në Montreal të Kanadasë, Rocco Sollecito, është vrarë ditën e djeshme.

Ai ishte kreu i një prej familjeve më të fuqishme mafioze në vend së bashku me djalin e tij Stefano Sollecito konsiderohej si një prej njerëzve më të besueshëm të Don Vito Rizzuto dhe që mendohet e zuri vendin e tij pas burgosjes së këtij të fundit në Shtetet e Bashkuara.

Dëshmitarët u shprehën se kishin dëgjuar shumë shpërthime të njëpasnjëshme por që rezultuan të ishin të shtëna me armë. Mafia italiane në Kanada është e përfshirë në një sërë aktivitetesh kriminale si trafik droge, mashtrim, gjobëvënie, falsifikim dhe pengmarrje.

rocco-sollecito.jpg

 Rocco Sollecito

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vullkani Etna pranë shpërthimit të madh, reja mund të errësojë edhe Shqipërinë
150 shkencëtarë nga e gjithë bota kërkojnë shtyrjen e Lojërave Olimpike “Rio 2016” »
Article Logic
Execution time: 0.01211404800415
array(1) { ["section"]=> string(61) "vritet-ne-kanada-koka-e-mafies-italiane-rocco-sollecito-41659" }