Vritet në Malajzi vëllai i diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un

Publikuar tek: bota, më 09:00 15-02-2017 Vritet në Malajzi vëllai i diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un

Vritet vëllai i diktatorit të Koresë së Veriut në Malajzi.

BBC shkruan se Kim Jong-nam u arratis nga vendi pasi vëllai i tij, diktatori Kim Jong-un ekzekutoi xhaxhanë Jang Song-thaek.

45-vjeçari Kim Jong-nam ishte djali më i madh i ish-liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-il dhe shihej si lideri i ardhshëm, por ai ishte larguar nga vendi pas kërcënimeve të diktatorit Kim Jong-un

Sipas BBC një grua e mbuluar i është afruar vëllait të diktatorit dhe i ka ngulur një gjilpërë me helm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekretari amerikan i Shtetit uron Kosovën për 9 vjetorin e pavarësisë
Eksperimenti i guximshëm në Finlandë, 560 euro në muaj asistencë dhe punë shtesë »
Article Logic
Execution time: 0.011214017868042
array(1) { ["section"]=> string(75) "vritet-ne-malajzi-vellai-i-diktatorit-te-korese-se-veriut-kim-jong-un-68754" }