Vritet në Milano autori i sulmit në Berlin, plagoset një polic gjatë shkëmbimit të zjarrit

Publikuar tek: bota, më 10:56 23-12-2016 Vritet në Milano autori i sulmit në Berlin, plagoset një polic gjatë shkëmbimit të zjarrit

Autori i sulmit të së hënës në Berlin të Gjermanisë është vrarë sot në Milano.

Mësohet se Anis Amri u vra gjatë një shkëmbimi zjarri me policinë italiane.

Nga informacionet e deritanishme mësohet se autori  është ndaluar gjatë një kontrolli rutinë ku ka refuzuar kontrollin dhe ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar mbi policinë.

Gjatë shkëmbimit të zjarrit bëhet me dije se ka mbetur i plagosur edhe një oficer policie. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025840997695923
array(1) { ["section"]=> string(95) "vritet-ne-milano-autori-i-sulmit-ne-berlin-plagoset-nje-polic-gjate-shkembimit-te-zjarrit-63518" }