Vritet nga bashkëkombasi i tij shqiptari në Zvicër, shkak një ndeshje futbolli

Publikuar tek: aktualitet, më 17:03 23-03-2015 Vritet nga bashkëkombasi i tij shqiptari në Zvicër, shkak një ndeshje futbolli

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër, ku një shqiptar është vrarë me thikë nga bashkëkombasi i tij.

Viktima është shqiptari XH.I., nga Presheva të cilit mediat lokale i janë referuar si serb për shkak të shtetësisë së tij, ndërsa autori i vrasjes është identifikuar si I.D., nga Kosova.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të një shkolle në kantonin Appenzell Ausserrhoden dhe sipas asaj që raporton Albinfo, shkak për grindjen që më pas përfundoi në vrasje është bërë një ndeshje futbolli. Mësohet se grindja ka nisur nga djemtë e viktimës dhe autorit për një ndeshje futbolli, por që më pas përfundoi në tragjedi për familjen e 49 vjeçarit nga Presheva.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Korçë, pranga dy zyrtarëve e Drejtorisë së Transportit Rrugor për korrupsion
Komisioneri Hahn viziton qendrën e Tiranës: Jam i impresionuar »
Article Logic
Execution time: 0.011914014816284
array(1) { ["section"]=> string(82) "vritet-nga-bashkekombasi-i-tij-shqiptari-ne-zvicer-shkak-nje-ndeshje-futbolli-6744" }