Vritet numri dy i ISIS, Muhammad Mustafa al-Qaduli

Publikuar tek: bota, më 15:54 25-03-2016 Vritet numri dy i ISIS, Muhammad Mustafa al-Qaduli

Personi i dytë më i rëndësishëm i grupit terrorist të Shtetit Islamik, Abd al-Rahman Muhammad Mustafa al-Qaduli, është vrarë gjatë sulmeve të ushtrisë amerikane.

Sipas “The Blaze”, nënkryetari Shtetit Islamik, i quajtur edhe si “Ministri i Luftës” është vrarë gjatë sulmeve ajrore në një provincë të Sirisë. Këtë muaj, forcat e koalicionit anti-ISIS arritën të vrasin edhe një tjetër lider të vetëshpallur të Shtetit Islamik, Haji Imam.

isis.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013374090194702
array(1) { ["section"]=> string(55) "vritet-numri-dy-i-isis-muhammad-mustafa-al-qaduli-35998" }