Vuçiç e thotë troç: Kam frikë, Albin Kurti tri herë më i vështirë se Haradinaj e Thaçi

Publikuar tek: rajon, më 12:01 22-10-2019 Vuçiç e thotë troç: Kam frikë, Albin Kurti tri herë më i vështirë se Haradinaj e Thaçi Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç ka folur për të ardhmen e negociatave mes Kosovës dhe Serbisë në një intervistë për të përditshmen gjermane “Der Standard”.

Pas ardhjes në pushtet të liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, Vuçiç thotë se ende duhet të preesim për të parë se si do veprohet.

“Nëse Kurti dëshiron të rregulloj diçka, atëherë le të shohim se çfarë mund të bëjmë”, ka thënë Vuçiç, ndërsa ka shprehur frikën për ndikimin që mund të ketë Kurti në dialog.

“Kam frikë për ndikimin (që mund të ketë në dialog). Ditët e fundit, deklaratat e tyre publike kanë qenë tri herë më të këqija se deklaratat e Hashim Thaçit dhe Ramush Haradinajt”, ka thënë kreu i shtetit serb.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073199272155762
array(1) { ["section"]=> string(91) "vucic-e-thote-troc-kam-frike-albin-kurti-tri-here-me-i-veshtire-se-haradinaj-e-thaci-183044" }