Vuçiç ironizon sy më sy Thaçin gjatë konferencës në Bratislavë: Ti nuk di…

Publikuar tek: rajon, më 15:56 07-06-2019 Vuçiç ironizon sy më sy Thaçin gjatë konferencës në Bratislavë: Ti nuk di…

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i ti serb, Aleksandër Vuçiç patën një përplasje sa i përket njohurisë së gjuhës angleze.

Kur Thaçi mori fjalën për herë të parë në panel, bëri të ditur se do të flasë në gjuhën shqipe.

Mirëpo i menjëhershëm ka qenë reagimi i Vuçiç, i cili  i ka kërkuar Thaçit, të flasë në gjuhën angleze.

Megjithatë Thaçi vazhdoi fjalimin e tij në shqip, ndërkohë Vuçiç insistoi që të flasë në anglisht, madje edhe duke e ironizuar.

‘Pyeteni Thaçin në gjuhën shqipe, sepse ai nuk di të flasë anglisht’, tha Vuciç.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025386095046997
array(1) { ["section"]=> string(79) "vucic-ironizon-sy-me-sy-thacin-gjate-konferences-ne-bratislave-ti-nuk-di-167283" }