Vuçiç kalon me“nënqeshje” deklaratat e Ramës për Preshevën

Publikuar tek: politike, më 14:06 27-05-2015 Vuçiç kalon me“nënqeshje” deklaratat e Ramës për Preshevën

Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç gjatë konferencës së përbashkët me Edi Ramën ka qenë shumë i vëmendshmëm dhe këtë herë ndryshe nga koha kur Rama shkoi në Beograd, nuk e hoqi për asnjë moment kufjen nga veshi.

Megjithatë, edhe pse i vëmendhëm,  u pa qartë ndryshimi në mimikën e fytërs së tij në çastin kur kryeministri Rama po fliste për shqiptarët e Preshevës dhe Bujanocit. Vuçiç nënqeshi kur Rama deklaroi se shqipatrët e Preshevës dhe Bujanovcit duhet të gëzojnë të njëjtat të drejta sikurse edhe serbët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010473012924194
array(1) { ["section"]=> string(63) "vucic-kalon-me-nenqeshje-deklaratat-e-rames-per-presheven-12071" }