Vuçiç kërkon marrëveshje me Kosovën: Konflikti i ngrirë nuk është zgjidhje

Publikuar tek: rajon, më 21:48 22-10-2019 Vuçiç kërkon marrëveshje me Kosovën: Konflikti i ngrirë nuk është zgjidhje Presidenti serb Aleksandar Vuçiç

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar ditën e sotme se kompromisi me Prishtinën është kusht i Bashkimit Evropian për rrugën e Serbisë drejt integrimit.

Në një konferencë për media, Vuçiç tha se po i mban mbi supet e tij kostot për dialogun me Prishtinën duke u shprehur se çdo ditë po dëgjon që ta quajnë tradhtarë.

‘Nëse nuk arrijmë një kompromis me Prishtinën, që është kusht për progres në rrugën drejt BE-së, atëherë ajo mbetet brenda vetvetes në çelësin e vet. Mendoj se duhet të flasim dhe të përpiqemi të arrijmë një kompromis, pasi nuk mund të pretendojmë se konflikti i ngrirë është një zgjidhje e mirë’, tha ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039177179336548
array(1) { ["section"]=> string(80) "vucic-kerkon-marreveshje-me-kosoven-konflikti-i-ngrire-nuk-eshte-zgjidhje-183111" }