Vuçiç: Si e nxorra jashtë takimit ministren shqiptare

Publikuar tek: rajon, më 22:07 22-08-2017 Vuçiç: Si e nxorra jashtë takimit ministren shqiptare

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë sonte se njëherë ka nxjerrë jashtë nga një takim Edita Tahirin, ministren e Kosovës për Dialog.

I pyetur për deklaratën e Edita Tahirit se Serbia duhet t’i kërkojë falje Kosovës, Vuçiç ka thënë se nuk mund t’i komentojë deklaratat e saj, sepse sipas tij komentimi humb çdo kuptim.

“Një herë gjatë një takimi në Bruksel asaj i kam thënë të dalë jashtë dhe ajo është detyruar të dalë, sepse nuk kam dashur ta vazhdoj bisedën”, ka thënë Vuçiç, njofton media serbe FoNet.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022771120071411
array(1) { ["section"]=> string(58) "vucic-si-e-nxorra-jashte-takimit-ministren-shqiptare-89877" }