Vuçiç takon Presidentin Nishani: Bashkëpunim ekonomik dhe në infrastukturë

Publikuar tek: politike, më 17:10 27-05-2015 Vuçiç takon Presidentin Nishani: Bashkëpunim ekonomik dhe në infrastukturë

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç, fill pas takimit me kreun e Kuvendit Meta, është takuar me Presidentin Bujar Nishani.

Nishani dhe Vuçiç kanë diskutuar për mumdësitë e bashkëpunimit midis dy vendeve në fushëne e ekonomisë, infrastukturës dhe sigurisë. "

"Me presidentin shqiptar Bujar Nishani, për bashkëpunimin në fushat e infrastrukturës, ekonomisë dhe sigurisë", ka shkruar Vuçiç në Twitter.

Udhëtimi i Vuçiç në qytetin e Durrësit është anulluar, për arsye që nuk dihen, por darka e dy kryeministrave do të mbahet në Tiranë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097498893737793
array(1) { ["section"]=> string(79) "vucic-takon-presidentin-nishani-bashkepunim-ekonomik-dhe-ne-infrastukture-12093" }