Vuçiç u drejtohet serbëve: Mos kini frikë nga 'Shqipëria e Madhe', do t’u përgjigjemi me zgjuarsi

Publikuar tek: rajon, më 11:15 27-01-2021 Vuçiç u drejtohet serbëve: Mos kini frikë nga 'Shqipëria e Madhe', do t’u përgjigjemi me zgjuarsi

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se ishte i bindur që vazhdimi i dialogut me Kosovën do të ndodhte një ditë.

Deklaratat për "krijimin e një Shqipërie të Madhe" ai i ka quajtur të papërgjegjshme nga politikanët shqiptarë.

“Në rajon, ne jemi ata që duhet të kujdesemi më shumë. Ata të gjithë kanë të drejtën e deklaratave të papërgjegjshme, të gjithë kanë të drejtën e sjelljes së papërgjegjshme dhe le ta bëjnë atë nga Sarajeva deri në Prishtinë dhe disa të tjerë, të cilët as nuk do t’i përmend. Ne nuk kemi të drejtë.

Lërini të thonë çfarë të duan, mos kini asnjë frikë, sepse Serbia është shumë më e fortë sot se dikur, në mënyrë që të mund të ulim tensionet dhe të shohim se vendi ynë po përparon”, tha Vuçiç.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merret vendimi për Albin Kurtin, a do t'i lejohet kandidimi në zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë
Hashim Thaçi kërkoi lirimin nga burgu, Gjykata Speciale merr vendimin për ish-krerët e UÇK-së »
Article Logic
Execution time: 0.011600017547607
array(1) { ["section"]=> string(100) "vucic-u-drejtohet-serbeve-mos-kini-frike-nga-shqiperia-e-madhe-do-t-u-pergjigjemi-me-zgjuarsi-236573" }