Vuçiç, Zaev dhe Djukanoviç vizitë në Durrës, Rama i tregon zonat e dëmtuara nga tërmeti

Publikuar tek: aktualitet, më 09:14 21-12-2019 Vuçiç, Zaev dhe Djukanoviç vizitë në Durrës, Rama i tregon zonat e dëmtuara nga tërmeti

Kryeministri Edi Rama me Presidentin serb Vuçiç, kryeministri maqedonas Zoran Zaev dhe presidenti i Malit të Zi Milo Djukanovic kanë viztuar zonat e prekura nga tërmeti i fuqishëm në Durrës.

Mësohet se ata janë shoqëruar edhe nga drejtuesi qëndror i operacionit të emergjencës, Bledi Çuçi.

Kujtojmë që liderat kanë ardhur në Shqipëri në kuadër të “samitit” për mini-shengenin ballkanik, për lëvizje dhe tregti të lirë.

Mbrëmjen e djeshme, takimi i tyrëe është shoqëruar me protesta, ku qindra qytetarë dhe anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë protestuar me pankarta në dorë kundër pranisë së Vuçiç në Tiranë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grabitet gjatë natës një banesë në Gjirokastër, autorët i marrin paratë të moshuarave dhe ia mbathin
Nga HETIMI për Gjikën tek rikthimi në BURG i biznesmenit për TJETËRSIMIN e tokës në Zvërnec, kush është PROKURORI që i vendosën TRITOL në makinë »
Article Logic
Execution time: 0.011519908905029
array(1) { ["section"]=> string(92) "vucic-zaev-dhe-djukanovic-vizite-ne-durres-rama-i-tregon-zonat-e-demtuara-nga-termeti-189997" }