Vullkani në Bali, autoritetet evakuojnë 50 mijë njerëz

Publikuar tek: bota, më 16:48 25-09-2017 Vullkani në Bali, autoritetet evakuojnë 50 mijë njerëz

Alarmi për shpërthimin e vullkanit në malin Agung në Bali, ka alarmuar autoritetet lokale, të cilat kanë marrë masat duke evakuar rreth 50 mijë banorë.

Përveç evakuimit të personave që jetojnë në zonën e rrezikut, autoritetet janë përqëndruar edhe tek paralajmërimet me altoparlantë për udhëtarët.

Bali është një shtetet me aktivitetin më të lartë vullkani.

Ndërkohë shumë vende si Australia, Zelanda e Re, Singapori, SHBA dhe Britania e Madhe kanë këshilluar shtetasit e tyre të evitojnë udhëtimin në Bali.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Koreja e Veriut: SHBA na shpalli luftë! Kjo do jetë kundërpërgjigja jonë
Një javë para dasme 29 vjeçarja goditet nga një kalë, tmerri që s’i hiqet nga mendja: U shokuam »
Article Logic
Execution time: 0.011232852935791
array(1) { ["section"]=> string(59) "vullkani-ne-bali-autoritetet-evakuojne-50-mije-njerez-93620" }