Vunoi dhe fshatrat e jugut, të preferuarit e pushuesve

Publikuar tek: foto-e-dites, më 11:31 18-08-2015 Vunoi dhe fshatrat e jugut, të preferuarit e pushuesve

Turistët po preferojnë gjithnjë e më shumë fshatrat e jugut, por jo vetëm bregdetin. Të huaj e shqiptarë po dëshirojnë të qëndrojnë në shtëpitë e fshatrave, duke marrë me qira dhoma në shtëpitë e vjetra e karakteristike të jugut. Një pjesë e pronarëve të tyre, edhe pse nuk jetojnë gjatë të gjithë vitit në këto shtëpi, kanë zgjedhur të riparojnë shtëpitë, duke mos humbur asgjë nga origjinalja e tyre. Fshatrat brenda tyre fshehin histori. Kjo shtëpi është në fshatin Vuno, një nga më të bukurit në Shqipëri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0082700252532959
array(1) { ["section"]=> string(59) "vunoi-dhe-fshatrat-e-jugut-te-preferuarit-e-pushuesve-18618" }