Wayne Rooney, sportisti më i pasur në Britaninë e Madhe

Publikuar tek: sport, më 18:54 23-04-2016 Wayne Rooney, sportisti më i pasur në Britaninë e Madhe

Wayne Rooney është sportisti më i pasur i ri në Britani të Madhe në listën për vitin 2016 të bërë nga "Sunday Times".

Në listën e sportistëve më të pasur të rinj mund të jenë atletë nga mosha 30-vjeçare dhe më pak. Sipas revistës magazinës javore britanike pasuria e Rooney është vlerësuar në 105.2 milionë euro.

Pasojnë vëllezërit e tenisit Andy dhe Jamie Murray me 74.4 milionë euro, nga të cilët reketi i dytë në botë Andy ka fituar 73.1 milionë euro. Në vendin e tretë është lojtari i golfit Rory McIlroy, pasuria e të cilit arrin në 71.8 milionë euro. Pasuria e McIlroy në listën e vitit të kaluar ka qenë 23 milionë euro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029242038726807
array(1) { ["section"]=> string(60) "wayne-rooney-sportisti-me-i-pasur-ne-britanine-e-madhe-38488" }