WhatsApp vjen me risi të reja, do bëhet si Snapchat

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:46 29-09-2020 WhatsApp vjen me risi të reja, do bëhet si Snapchat

WhatsApp thuhet se është duke punuar në një veçori të re që do t'u japë përdoruesve mundësinë për të fshirë automatikisht një imazh, video ose GIF pasi kontaktet e tyre e kanë parë një herë.

Karakteristika e ardhshme e 'Expying Media' është zbuluar nga ekspertët e pavarur të WhatsApp WABetaInfo.

33768248-8785345-image-a-21_1601389152755.jpg

Përdoruesit do të jenë në gjendje të aktivizojnë funksionin para se të dërgojnë media duke shtypur një buton pranë kutisë së mesazheve, thotë WABetaInfo.

Sapo marrësit të shohin imazhin, videon ose GIF dhe më pas të dalin nga biseda, ajo do të zhduket përgjithmonë pa lënë asnjë provë që ishte atje.

"Skadimi i mediave" thuhet se do të mbërrijë në WhatsApp beta për versionin Android 2.20.2011, i cili aktualisht është 'nën zhvillim' dhe pa një datë zyrtare të lëshimit.

WABetaInfo raportoi muajin e kaluar se WhatsApp po punon gjithashtu për prezantimin e mesazheve që do të fshihen vetë pas një periudhe fikse prej një jave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013170003890991
array(1) { ["section"]=> string(58) "whats-app-vjen-me-risi-te-reja-do-behet-si-snapchat-222152" }