WhatsApp del jashtë funksionit në këtë model telefoni duke filluar nga sot

Publikuar tek: bota, më 23:58 01-01-2019 WhatsApp del jashtë funksionit në këtë model telefoni duke filluar nga sot Foto: Google

Aplikacioni i komunikimit Whatsapp nga sot nuk do të jetë funksional në një prej modeleve të vjetër të telefonave Nokia.

Bëhet fjalë për modelin Nokia S40, në këtë platformë aplikacioni do të ndalojë së punuari pas mesnate.

Kjo do të thotë se përdoruesit do të duhet të pajisen me telefon tjetër nëse duan të vijojnë të përdorin Whatsapp, që është në pronësi të Facebook.

Një zëdhënës i kompanisë tha se ky ishte një vendim i vështirë por i domosdoshëm për t’i ofruar përdoruesve eksperiencën më të mirë në komunikim.

Kujtojmë se nga shkurti i vitit 2020, Whatsapp do të ndalojë së funksionuari në smartfonët me sistem Android të versionit 2.3.7 dhe poshtë, iPhone 3GS dhe çdo pajisje me iOS 6.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011715888977051
array(1) { ["section"]=> string(81) "whatsapp-del-jashte-funksionit-ne-kete-model-telefoni-duke-filluar-nga-sot-147218" }