“WhatsApp” si “Facebook”, së shpejti me një opsion të ngjashëm

Publikuar tek: bota, më 06:42 08-08-2017 “WhatsApp” si “Facebook”, së shpejti me një opsion të ngjashëm

Programi “WhatsApp” në celularët me sistem operimi Android do të shtojë një opsion të ri, përmes të cilit përdoruesit do të jenë në gjendje që të vendosin statuse me tekst me ngjyra, në vend të fotografive ose videove.

Kjo veçori është në dispozicion për përdoruesit e Facebook që prej vitit të kaluar.

Ky opsion në “WhatsApp” mësohet  se është tashmë në dispozicion për përdoruesit “beta” në fazën testuese dhe shumë shpejt do të vihet në dispozicion të gjithë përdoruesve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Konflikti, francezët nuk duan “Zonjë të parë”
Tërmet 6.5 ballë në Kinë, në panik banorët dhe turistët »
Article Logic
Execution time: 0.012933969497681
array(1) { ["section"]=> string(63) "whatsapp-si-facebook-se-shpejti-me-nje-opsion-te-ngjashem-88518" }