WikiLeaks publikon 300 mijë e-mailet e para. A e përgatiti Erdogan puçin në Turqi?

Publikuar tek: bota, më 06:14 20-07-2016 WikiLeaks publikon 300 mijë e-mailet e para. A e përgatiti Erdogan puçin në Turqi?

WikiLeaks para disa orësh ka publikuar e-mailet komunikuese mes aktivistëve të Rexhep Tayip Erdogan dhe zyrtarëve të shtetit.

Sipas “Mirror” janë 294 548 e-male të publikuara nga grupi i parë por faqja Wikileaks është sulmuar gjatë gjithë kohës që publikonte e-mailet.

Këto e-maile pritet të hedhin dritë mbi të vërtetën e puçit  në Turqi  dhe të zbardhin nëse bëhet fjalë për një organizim apo inskenim nga Erdogan.

Wikileaks-homepage.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turqia në rrugën e autokracisë islamike
Hidhet në erë makina, humb jetën gazetari i njohur investigativ »
Article Logic
Execution time: 0.011408090591431
array(1) { ["section"]=> string(86) "wikileaks-publikon-300-mije-e-mailet-e-para-a-e-pergatiti-erdogan-pucin-ne-turqi-47145" }