Will Smith dhuron 150 mijë dollarë për grupimin fetar kontroversial “Kombi i Islamit”

Publikuar tek: bota, më 14:08 15-09-2015 Will Smith dhuron 150 mijë dollarë për grupimin fetar kontroversial “Kombi i Islamit”

Louis Farrakhan, lideri i grupitmit fetar “Kombi i Islamit” me moton “Drejtësi...apo diçka tjertër” ka marë 150 mijë dollarë donacione nga aktori i famshëm hollivudian Wll Smith dhe bashkëshortja e tij Jada Pinkett Smith.

Qëllimi i Farrakhan është të mbledhë 1.8 milionë dollarë për organizimin e eventeve të ndryshme që do të mbahen në Shtetet e Bashkuara me rastin e 20 vjetorit të “Marrshimit të 1 milion njerëzve”.

Louis Farrakhan është lideri i grupit “Kombi i Islamit” dhe ka shërbyer në xhamitë e mëdha të Bostonit dhe Harlemit. Ai kritikohet nga mediat amerikane për shkak të frymës së tij raciste apo anti-semitike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021111011505127
array(1) { ["section"]=> string(89) "will-smith-dhuron-150-mije-dollare-per-grupimin-fetar-kontroversial-kombi-i-islamit-20835" }