Xhaçka propozon në Kuvend nismën ligjore “Për krijimin e Institutit të Studimeve për Kujtesën e Luftës së Dytë Botërore"

Publikuar tek: ekonomi, më 11:18 01-07-2016 Xhaçka propozon në Kuvend nismën ligjore “Për krijimin e Institutit të Studimeve për Kujtesën e Luftës së Dytë Botërore

Deputetja Socialiste Olta Xhaçka ka propozuar në Kuvend nismën igjore të projektligjit “Për krijimin e Institutit të Studimeve për Kujtesën e Luftës së Dytë Botërore”

Bazuar në nenin 81, pika 1 të Kushtetutës dhe 68 të Rregullores së Kuvendit, një grup deputetësh, depoziton për shqyrtim dhe miratim në Kuvend nismën ligjore “Përkrijimin e Institutit të Studimeve për Kujtesën e Luftës së Dytë Botërore.

Qëllimi i këtij ligji është krijimi i Institutit të Studimeve për Kujtesën e Luftës së Dytë Botërore  për të studiuar në mënyrë të paanshme dhe profesionale rolin dhe kontributin e Shqipërisë në këtë luftë dhe në koalicionin fitues antifashist.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.21223592758179
array(1) { ["section"]=> string(124) "xhacka-propozon-ne-kuvend-nismen-ligjore-per-krijimin-e-institutit-te-studimeve-per-kujtesen-e-luftes-se-dyte-boterore-45147" }