Xhafaj deklaron rrezikun nga jashtë, vjen paralajmërimi i BUJSHËM për sulme terroriste në TIRANË

Publikuar tek: aktualitet, më 18:38 07-04-2018 Xhafaj deklaron rrezikun nga jashtë, vjen paralajmërimi i BUJSHËM për sulme terroriste në TIRANË

Një numër i konsiderueshëm muxhahedinësh janë vendosur në Shqipëri.

Së fundmi është paralajmëruar se ndodhen në rrezik, duke rrezikuar dhe vendin tonë njëkohësisht, pasi ekziston mundësia për sulme terroriste ndaj tyre nga Irani. Kujtojmë që në muajin mars janë arrestuar në Shqipëri dy iranianë që grumbullonin të dhëna për muxhahedinët që ndodheshin në vendin tonë. 

Vidal-Quadras kërkon që të ndërmerren masa të menjëhershme në mënyrë që fushata e Republikës Islamike kundër muxhahedinëve të përfundojë. Ai thekson se regjimi iranian ka vënë në shënjestër grupin kryesor të opozitës, Organizatën Popullore të Mojahedin të Iranit (PMOI ose MEK), për dekada dhe ka vrarë mbi 100,000 aktivistë.

Nuk dihet nëse ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dijeni për këtë rrezik që kanoset, dhe nëse deklarata e tij e mbrëmshme për forca të jashtme që kërkojnë destabilizimin e vendit ka lidhje me këtë çështje. LEXO EDHE: XHAFAJ BËN DEKLARATËN E FORTË: SHQIPËRIA RREZIKOHET DHE NGA JASHTË

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « LAJM I FUNDIT/ Shpërthen makina në Tiranë (FOTO NGA VENDNGJARJA)
Humbje e madhe në botën akademike, ndahet nga jeta profesori i njohur »
Article Logic
Execution time: 0.010243892669678
array(1) { ["section"]=> string(102) "xhafaj-deklaron-rrezikun-nga-jashte-vjen-paralajmerimi-i-bujshem-per-sulme-terroriste-ne-tirane-116066" }