Xhafaj e thotë troç në Vlorë: Nuk jemi të kënaqur me ju, do ketë ndryshime

Publikuar tek: politike, më 19:16 10-02-2018 Xhafaj e thotë troç në Vlorë: Nuk jemi të kënaqur me ju, do ketë ndryshime

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ndodhet në Vlorë i shoqëruar edhe nga Kreu i Policisë së Shtetit të sapoemëruar Ardi Veliu. Nga Vlora Xhafaj bëri analizën vjetore të policisë.

Ndër të tjera ministri foli edhe për ngjarjet e imlikuara në Vlorë, ku edhe u shpreh se nuk është i kënaqur me punën dhe paralajmëroi ndryshime në strukturat e policisë.  

“Nuk hezitoj të them se nuk jemi fort të kënaqur. Do të ketë një organizim të ri të policisë. Kemi hyrë në një fazë tjetër atë të goditjes së strukturave kriminale. Unë besoj se brenda kopetencës Drejtori i Përgjithshëm do të shohë me kujdes analizat dhe besoj se shumë shpejt do të marrë vendimet e duhura. Ka vrasje në këtë qytet që mbeten të pazbuluara”, u shpreh Xhafaj. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012956857681274
array(1) { ["section"]=> string(79) "xhafaj-e-thote-troc-ne-vlore-nuk-jemi-te-kenaqur-me-ju-do-kete-ndryshime-109840" }