Xhafaj flet për vrasjen e biznesmenit në ish-Bllok: Çfarë kanë të përbashkët me ngjarjet kriminale në Tiranë e Shkodër

Publikuar tek: politike, më 22:09 15-02-2018 Xhafaj flet për vrasjen e biznesmenit në ish-Bllok: Çfarë kanë të përbashkët me ngjarjet kriminale në Tiranë e Shkodër

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, duke komentuar disa ngjarje të rënda kriminale të ditëve të fundit, shpjegon se vrasjet si ajo e Tiranës dhe atentati në Shkodër kanë të përbashkët konfliktet jashtë shtetit, kryesisht për drogën.

I pyetur nga gazetari Blendi Fevziu për vrasjen e biznesmenit Memli Begalla, Xhafaj tha se edhe kjo ngjarje nga dyshimet paraprake ka ardhur si pasojë e konflikteve të vjetra financiare.

Deklarata e Xhafajt në “Opinion”:

Është një grup nga Elbasani që ka tentuar të kryejë vrasjen e Shkodrës. Është një grup kriminal që ka patur një konflikt me personin në fjalë dhe ka përdorur një nga anëtarët e grupit për ta transportuar dhe vendosur ekspliozivin.

Kjo ngjarje edhe ngjarjet e tjera si ajo në Tiranë kanë të përbashkët konfliktet jashtë vendit. Në Holandë, Zvicër...

(Vrasja e biznesmenit në ish-Bllok) Edhe ky është një konflikt që sipas të dhënave paraprake, për konflikte të vjetra financiare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011322021484375
array(1) { ["section"]=> string(124) "xhafaj-flet-per-vrasjen-e-biznesmenit-ne-ish-bllok-cfare-kane-te-perbashket-me-ngjarjet-kriminale-ne-tirane-e-shkoder-110387" }