'Xhafaj ik, po të paralajmërojmë…', FRPD dhe LRI nuk largohen nga ministria e Brendshme

Publikuar tek: barometri, më 08:23 07-06-2018 'Xhafaj ik, po të paralajmërojmë…', FRPD dhe LRI nuk largohen nga ministria e Brendshme

Të rinjtë e forumeve rinore të FRPD-së dhe LRI-së vijojnë për të tretën ditë rradhazi protestat poshtë zyrës së ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj duke kërkuar dorëheqjen e tij.

 

 Ata gjatë fjalëve të mbajtura para turmës, kanë paralajmëruar qeverinë se protestat e tyre nuk do të ndalen derisa qeveria shqiptare të mos jetë e implikuar në krimin dhe drogën.

“Turp”, “Rama ik” dhe “Xhafaj ik” ishin fjalët që dëgjoheshin nga të rinjtë e dy forumeve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018353939056396
array(1) { ["section"]=> string(89) "xhafaj-ik-po-te-paralajmerojme-frpd-dhe-lri-nuk-largohen-nga-ministria-e-brendshme-123532" }