Xhafaj shpjegon detajin e rëndësishëm pas vettingut në polici: Çdo qytetar do ta dijë...

Publikuar tek: politike, më 00:00 20-01-2018 Xhafaj shpjegon detajin e rëndësishëm pas vettingut në polici: Çdo qytetar do ta dijë...

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka shpjeguar një detaj nga organizimi i policisë së shtetit që do pasojë procesin e vettingut në rradhët e uniformave blu.

Xhafaj ka thënë në emisionin “Kapital” në Vizion Plus, se ç’do punonjës policie i caktuar në një zonë do njihet nga banorët, madje do japë edhe llogari për performancën e policisë. Ministri Xhafaj shpreson se kjo qasje e re do të rrisë edhe më tepër besimin te Policia e Shtetit.

“Nesër ç’do familje, ç’do qytetar do dijë se cili është punonjësi i policisë që mbulon lagjen apo territorin e tij. Do jenë drejtuesit dhe punonjësit e policisë së zonës që do të japin llogari. Ky sot është një qasje që e aplikojnë shumë vende europiane. I gjithë ky proces, vettingu, ristrukturimi dhe një qasje e re e vendosjes dhe komunikimit, shto kësaj edhe arritjet konkrete besoj se do t’i japim organizatës së policisë besim edhe më të madh se çka sot”, ddeklaroi Xhafaj.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013603925704956
array(1) { ["section"]=> string(91) "xhafaj-shpjegon-detajin-e-rendesishem-pas-vettingut-ne-polici-cdo-qytetar-do-ta-dije-107221" }