Xhaka dhe Shaqiri ‘çanë’ rrjetën serbe, reagon kryeministri Rama

Publikuar tek: sport, më 21:40 22-06-2018 Xhaka dhe Shaqiri ‘çanë’ rrjetën serbe, reagon kryeministri Rama Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri gjatë festimit të golave

Mbrëmjen e sotme zemrat tona u ngritën të gjitha peshë pas dy golave të shënuar nga futbollistët shqiptarë kundër kombëtares serbe, ndërkohë që ka reaguar edhe kryeministri Rama.

Në një foto ku duken Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri duke festuar golat e tyre me shqiponjën në duar e zemër, kryeministri ka zgjedhur të mos shtojë gjë tjetër, veçse ta cilësojë këtë kolazh si fotoja e ditës.

Serbia u mund me rezultatin 1-2 në stadiumin e Kalingradit, Rusi nga kombëtarja e Zvicrës ku luajnë edhe 5 futbollistë me origjinë shqiptare.

36036510_10155903514366523_6057859635077971968_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02015495300293
array(1) { ["section"]=> string(68) "xhaka-dhe-shaqiri-cane-rrjeten-serbe-reagon-kryeministri-rama-125401" }