Xhaka drejt Fiorentinës?

Publikuar tek: sport, më 19:15 04-02-2015 Xhaka drejt Fiorentinës?

Lojtari i kombëtares shqiptare dhe skuadrës zviceriane të Bazelit, Taulant Xhaka mund të jetë futbollisti shqiptar i radhës që do të luaj në Serie A.

23 vjeçari është duke kaluar një moment fantastik tek skuadra e tij dhe kjo ka zgjuar interesin e shumë klubeve të njohura europiane. Një prej tyre është Fiorentina, e cila shikohet si skuadra e ardhshme për Xhakën.

Ndonëse lojtari sapo ka rinovuar kontratën me klubin zvicerian, mundësitë që ai të largohet sezonin e verës janë të larta.

Për Xhakën kishte ka pasur një ofertë nga klubi turk i Beshikatisht, por që është refuzuar nga shqiptari dhe klubi i tij. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035763025283813
array(1) { ["section"]=> string(28) "xhaka-drejt-fiorentines-2340" }