Xhaka probleme me policinë, ofendoi stjuardesën: Bushtër e bardhë…

Publikuar tek: sport, më 19:04 24-01-2017 Xhaka probleme me policinë, ofendoi stjuardesën: Bushtër e bardhë…

Granit Xhaka akuzohet nga policia për abuzime racore që i ka bërë drejt një punonjëse në aeroportin “Heathrow” të Londrës.

Sipas The Independent, Xhaka që është vënë në masa disiplinore edhe nga trajneri i tij Arsene Wenger, ia ka rënduar punët vetës me këtë gjest aspak të pranueshëm.

Ai ka abuzuar në drejtim të stafit të aeroportit.

Xhaka ishte në aeroport për ta pritur futbollistin Leonard Lekaj, që luan me FC Mönchengladbach.

Futbollisti ëshë i fejuar me Leonita Lekaj, familjare e Leonardit, e cila ishte gjithashtu e pranishme gjatë kësaj zënke të lojtarit, por në drejtim të saj nuk ka akuza.

Lekaj ishte ndaluar për kontrolle dhe më të dëgjuar këtë Xhaka thuhet se i zemëruar ka abuzuar verbalisht me stafin e British Airways.

Ai është akuzuar se ka ofenduar një anëtare të stafit me fjalët “f***ing white bitch” (Bushtër e bardhë). 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027680158615112
array(1) { ["section"]=> string(69) "xhaka-probleme-me-policine-ofendoi-stjuardesen-bushter-e-bardhe-66537" }