Xhamajka njeh pavarësinë e Kosovës

Publikuar tek: rajon, më 21:09 20-02-2020 Xhamajka njeh pavarësinë e Kosovës Flamujt e Xhamajkës dhe Kosovës

Listës së vendeve që e njohin Kosovën si shtet të Lirë e të Pavarur, i është shtuar sot edhe Xhamaica.  

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një postimi në rrjetin social 'Twitter' jep lajmin e mirë, ku ka bërë me dije se Xhamajka e ka njohur pavarësinë e Kosovës.

“Lajm i mirë. Sa jam njoftuar nga ambasadorja jonë Vlora Çitaku se Xhamajka e ka njohur Republikën e Kosovës si sovrane dhe të pavarur. E di se kjo është rezultat i punës së zellshme dhe lobimit disa vjeçar, duke përfshirë edhe kongresmenin Eliot Engel. Punë e mirë. Faleminderit miqtë e dashur nga Kingston”, shkruan Thaçi.

 thaci.PNG
 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « NGJARJA TRONDITËSE/ Përcillen për në banesën e fundit 5 anëtarët e familjes Bllaca (PAMJE DRAMATIKE)
»
Article Logic
Execution time: 0.0086040496826172
array(1) { ["section"]=> string(41) "xhamajka-njeh-pavaresine-e-kosoves-195903" }